niedziela, 23 listopada 2014

Kopytka czerwono-białe

Były kopytka zielone, to teraz biało czerwone. A właściwie różowe:) piękny kolor i ciekawy smak dzięki buraczkowi;) pyszna wersja;) trochę poszłam na łatwiznę, bo kopytka zrobiłam w dużym rozmiarze;)

Składniki:
 • Ok 1 kg ziemniaków
 • Mąka pszenna ( 2 szklanki + do dosypania)
 • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
 • Szczypta soli
 • Jajko
 • Burak średniej wielkości
Wykonanie:
 1. Ziemniaki obrać, ugotować i ostudzić. Zmiażdżyć tłuczkiem do ziemniaków lub przecisnąć przez praskę.
 2. W misce docisnąć ziemniaki i podzielić masę ziemniaczaną na cztery części. Nożem na krzyż przeciąć masę.
 3. Jedną część przekładamy na pozostałe, a w to miejsce puste wsypujemy mąkę ze szczyptą soli oraz  wbijamy całe jajko. Masę połączyć za pomocą ręki, wyrobić tzw. ciasto.
 4. Buraka należy ugotować, aż będzie miękki. Następnie zetrzeć na tarce o małych oczkach. Odcisnąć z wody. Przy obróbce buraka polecam wyposażyć się w rękawiczki.
 5. Buraka dodaję do masy ziemniaczanej i dokładnie wyrabiam. Możesz zrobić biało-czerwone, wtedy do połowy masy dodaj buraka.
 6. Przekładam masę na stolnicę opruszoną mąką, formuję wałek i za pomocą łyżki drewnianej odkrywam kawałeczki tworząc czerwone i białe kopytka. Wałek podsypuję mąką, żeby nie kleił się do stolnicy.
 7. Kopytka gotuj w dużym garnku z odrobiną soli oraz oleju, aby się nie sklejały. Wrzuć na wrzątek i gotuj ok.3 minuty od wypłynięcia. Wyjmij porcję kopytek i wrzuć następną.
Smacznego:)2 komentarze:

Daj nam znać co sądzisz o naszych posiłkach :)